Mermer Kullanım Alanları

Created By : 23-Apr-2020 Write By: istanbul Published In: Bilgi Bankası Hits: 2202 Comment: 0

Kullanım alanları olarak bina yalıtımlarında, Islak mekan ( Wc, Banyo, Mutfak, Koridor gibi ) diye tabir ettiğimiz bina alanlarında. Yapıların diş mekan peysajlarında. Otel ve alışveriş merkezi gibi yapıların dekarosyonunda. Binaların ortak kullanım alanlarında ( Basamak, Merdiven ve Döşeme gibi ).

Granitin Kullanım Alanları

Created By : 23-Apr-2020 Write By: istanbul Published In: Bilgi Bankası Hits: 2380 Comment: 0

Granit, piyasada kırma taş mıcır ve blok taş olmak üzere iki biçimde harcanmaktadır. Kırma taş olarak başlıca yol imalinde ,beton harcı içinkum biçiminde, tren yolu balastı olarak, kuyu çakıllamalarında filtrasyon katmanlarının hazırlanmasında, dalga kıranlarda ve baraj dolu savaklarında kullanılmaktadır.

Granit Yüzey İşlemleri

Created By : 23-Apr-2020 Write By: istanbul Published In: Bilgi Bankası Hits: 2424 Comment: 0

Cilalı Yüzey İşlemi; ham granit plakasının en üst seviyeye kadar polisaj işlemidir. Cilalı yüzey granitin en parlak ve göz alıcı tamamlanma işlemidir. Cilalama işlemi granitin karakterini ortaya çıkarırıken; nem, kir ve kimyasal temizleyicilere karşıda direncini arttırarak en çok tezgah üretimi için tercih edilmesine sebeb olmuştur. 

Granit Renkleri

Created By : 23-Apr-2020 Write By: istanbul Published In: Bilgi Bankası Hits: 2379 Comment: 0

Granit Renkleri

Granit Nedir?

Created By : 23-Apr-2020 Write By: istanbul Published In: Bilgi Bankası Hits: 2148 Comment: 0

Granit, bileşiminde % 10 – 40 arasında kuvars % 30 – 60 arasında alkali feldispat, % 35 kadar mika ve %10 35 arsında koyu renkli mineral bulunduran açık renkli, asidik bileşimli derinlik kayaçlarına denir.